Yayınlamak için neredeyse 2 aydır beklediğim bu pasta tasarımımı sonunda paylaşıyorum.
Cake Central dergisinin “romantik düğün” temalı sayısı için çalışmamı istedikleri tasarımın ilhamı İngiliz şair, desinatör, roman ve sanat yazarı, ressam, mobilya, kumaş, vitray, duvar kağıdı tasarımcısı olan William Morris’in “Medway” tekstili oldu.
Lacivert fonu ve üzerindeki lalelerin hareketli kontrastı beni etkileyen ilk nokta oldu. Tasarımımın odak noktasında bu deseni bir şekilde işlemek istediğimi biliyordum. Yenilebilir kağıta aldığım baskıyı ayrıca bir de fonu tam ters renklerde de değerlendirip romantik bir düğün pastası kompozisyon oluşturdum.
Şeker hamurundan hazırladığım inci taneleri, romantik, barok detaylar ve kırmızı laleler ve birbirini sevenlerin kabulünü simgeleyen “I DO” kelimeleri de pastanın orta ve odak noktasına işlendi.
Profesyonel fotoğraf çekimi ile bana destek olan sevgili 
Fırat Öz‘e de teşekkür ederim.
https://www.facebook.com/firatozphotography/

;D sevgiler.

William Morris “TAPESTRY WEDDING” THEME

Been waiting almost 2 months to share my design which is inspired by William Morris’ “Medway” textile, who was an English textile designer, poet, novelist, translator, and socialist activist. This cake is designed for cake central magazine’s upcoming issue.
Loved how the tulips, flowers moved across the navy blue romantic background, which I knew had to incorporate that into my design as wafer paper print. Then thought what if I use the invert of the background somehow. I think together it all worked great.
Designed hand shaped tulips with vintage details and pearl beads, and couldn’t think more romantic words than “I DO”
Many thanks for his support and pro photo shoot  Fırat Öz.
Check out his work on; https://www.facebook.com/firatozphotography/