Yayınlamak için neredeyse 1,5 aydır beklediğim bu pasta tasarımımı sonunda paylaşıyorum. Cake Central dergisinin Eylül2015 ‘MODA’ sayısı için çalışmamı istedikleri tasarımın moda ilhamı Julien Fournié koleksiyonundan bu muazzam dökümlü bordo elbisesi ve onu muhteşem bir şekilde tamamlayan turkuaz renkli aksesuarı oldu. Gördüğüm anda kolyenin o güçlü etkisini kendi tasarımımda da yansıtmak istediğimi biliyordum. Ve bunun için kendi hazırladığım silikon kalıplar ile aksesuardaki boncukları olabildiğince yansıtmaya çalıştım. Ayrıca bu çalışmamı online yürütülen bir uluslararası yarışmaya da sundum. Sonuçları (3. oldum ;D) ve yorumlarınızı sabırsızlıkla bekliyorum ;D sevgiler.

Modadan İlham…

 

Cake Central Magazine contacted me to work on a fashion-inspired piece on this dress for their upcoming issue. And I’ve been featured on Volume 6 Issue 4 (September 2015). I am proud of myself. ;D
And submitted my design to an online competition (awarded with 3rd place). We’ll see how it turns out!
My design is inspired from “Julien Fournié’s haute couture collection” the burgundy dress with amazing turquoise neck/body piece of corals and beads. Check out the contrast right?!
All beads are handmade. I made special molds for all sizes. Used fondant for beads and small amount of gold dragees.