“İlk 3boyutlu Pastam”

Maceraperest Mr. Simmons bir kurs tasarımı, benim gözümde harikası, hatta ilk gözağrım diyebilirim. ;D
Yaptığı işlerden, milli takım kaptanlığından, modellediği figürlerden, aldığı madalyalardan mest olan ben, 
şef Duygu Tuğcuile tanışmam gerektiğini biliyordum. Nasıl çalıştığını, öğrettiğini görmeliydim.
Derken strüktürlü bir pasta kursu (Mr. Simmons) açacağını duyurduğu an kalbimin hızla çarptığını hatırlıyorum, kesin katılmalıydım. Haftasonu 2 gün sürecekti, bu çok iyiydi çünkü halihazırda maaşlı bir işim olduğu için tek zamanım haftasonu idi. Taksim’ de bir otelin toplantı odasında hazırlanan ortamda herkesin masası, malzemeleri ve hamurları vardı. Yine beni aldı bir heyecan.
Derken tanışma faslından sonra başladık strüktür üzerinde modelimizi yavaşça şekillendirmeye -bu arada isteyen pasta, isteyen de strafor kullanabilecekti. Pandispanya ve ganaj reçeteleri paylaşıldı. Ben modelimi saklamak ve sergilemek istediğim için straforu tercih ettim. Sınırsız neşesi ve bitmek bilmeyen enerjisi ile herkese yetişen şefim sayesinde saatlerin nasıl geçtiğini anlamadım, geç saatlere kadar çalıştık. Yeniden öğrenciydim.
İlk gün genel strüktür ve figürün şeklini ortaya çıkarmak ve kaplamak ile geçti. İkinci gün ise en heyecanlı anlar; detayları işleme ve süsleme tabi ki.
Bir de devamlı karşıma çıkan airbrush’ı da (
hava tabancası) deneyimleme ve bilgi edinme fırsatım olduğu için çok şanslıydım. O iki günden sonra 3boyutlu pasta ve strüktürü üzerine çalışmak istediğimi biliyordum.
Kalabalık olduğundan son rütuşlar eksik kaldı, ama sonraki hafta içinde eksiklerimi tamamlayıp, üzerine yeni detaylar ekleyerek sergileme rafımda yerini aldı.
Piposu, tek camlı gözlüğü, küpesi ve ceket süsü 
(marvelous molds onlay) ile canlanmış ve maceraya hazırdı adeta. Daha fazla silikon çeşidi için…

My First ever 3D cake!

My first attempt at a 3D cake. This was a course cake(is a dummy cake). We had the decision to carve it out of cake, but I wasn’t going to eat it anyways! Had my hands on the airbrush and painting/dusting techniques, was very fun. Didn’t want the 2-day class to end! ;D I instantly know that I will be designing and decorating more 3D cakes from now on…
Other than some Steampunk style additions (like the pipe, specs, jacket onlays
 [Marvelous Mold-Filigree Damask Medallion Silicone Onlay], earrings) the main design idea is not mine. For more molds…

*All design rights are entitled to Duygu Tuğcu.